W roku 2021 borykamy się jeszcze z pandemią koronawirusa COVID-19. W związku z tym, jak w ubiegłych latach barwny Orszak Trzech Króli nie przeszedł ulicami naszego Miasta. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z naszą Parafią zorganizował w wigilię Uroczystości Objawienia Pańskiego Orszakowe Kolędowanie, które to zostało zaproponowane przez Fundację Orszak Trzech Króli.

W naszej parafialnej Szopce pojawiły się Flagi Kontynentów, które zawsze przewodziły grupom idącego Orszaku. Wchodząc do kościoła każdy mógł się zaopatrzyć w Orszakowe Korony, Orszakowe Śpiewniki i okolicznościowe Orszakowe Gazetki i po Mszy świętej na której czytanie usłyszeliśmy z ust Pani Ałły Zarembo rozpoczęło się wspólne śpiewanie kolęd, które o godzinie 19 zwieńczyło odśpiewanie kolędy "Mędrcy świata, Monarchowie".

Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Łuszczykowi za przewodzenie i akompaniament organowy, Panu Tomaszowi Mirońskiemu z "Nowin Północnych" za materiały multimedialne i wzorcową współpracę, wszystkim obecnym i śpiewającym za wspólne kolędowanie.

Foto: Tomasz Miroński

Podziel się z innymi w sieciach społecznościowych: